dannypar06 dannypar06
  • 19-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 7 scarves is $85.75. What is the unit price

Respuesta :

jose2395279
jose2395279 jose2395279
  • 19-02-2021

Answer:

The cost of 1 scarf is $12.25 each.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1.In what areas do children and adolescents define their self-esteem?. . 2.What can a
The sum of two numbers is 33. The sum of the smaller and 4 times the larger is 108. Find the numbers.
The external sac of skin enclosing the testes is referred to as the _________.
Given f(x)=3x+8 and g(x)=6x+6 then what is (f+g)(−1))?
Which best describes de jure segregation?. . A.segregat
Which genre of writing was invented during the post modernist movement?. . A. War literature. B. satirical essay. C. symbolic poetry. D. nonfictional novel
which phrase represents 3p 6/7p-9
Which is the main reason cells are replaced in the body?. The
The city council is planning to construct a park on North Street that has a triangular perimeter. They want to place a fountain at a point equidistant from all
Submerged basaltic volcanoes that are higher than 1 km are called . . A. guyots.. B. seamounts.. C. hydrothermal vents.. D. abyssal plains.