damonsalvatoreswife
damonsalvatoreswife damonsalvatoreswife
  • 20-02-2021
  • Mathematics
contestada

You sign up for 13 weeks of swim lessons. The total cost is $325. What is the cost per week? PLEASE ANSWER HERRRYYYY!!!!!

Respuesta :

Elizabethmontes366
Elizabethmontes366 Elizabethmontes366
  • 20-02-2021

Answer:

you would divide

Step-by-step explanation:

325 ÷ 13= $25 a week

I hope this helped

Answer Link
kaleat30040
kaleat30040 kaleat30040
  • 20-02-2021

Answer:

325 divided by 13 = 25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Retrieve your animal tissue specimens. If you have an Edmentum lab kit, your specimens are frog skin, human cardiac (heart) muscle, and human red blood cells. A
The interior angles of a polygon are; (3x + 30), x, 2x, (x + 20) and 3x. find the value of x
Provide four major drawbacks to using fossil fuels, such as coal and natural gas, in alberta thermal power stations.
The remnants of a supernova will form a tightly packed ball called a ______.
Infants who are unable to predict how their parents will react to their cries for care and attention are especially likely to show signs of:________
The type of performance appraisal that judges specific, observable aspects of performance like being on time for work is a(n) ______ appraisal.
PLS HELPPP!!!! Look at pic
Example problem for determining nominal strength of a single reinforced concrete beam with two rows of steel?
write the explicit formula for this geometric sequence. 81,27,9,3, … Find the common ratio, r.
The tooth fairy is real. if that weren't true, then children wouldn't leave their lost teeth under their pillows for her. so, you should believe in the tooth fa