adelayeo1436 adelayeo1436
  • 20-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help with this!?!?!?

Please help with this class=

Respuesta :

randomuser777 randomuser777
  • 20-02-2021

Answer:

2$

Step-by-step explanation:

you can see that for every mile, the cost goes up 1.5 dollars, and if you tale the lowest amount, 2 miles, multiply by 1.5 = 3, and then subtract that from 5, you get 2

Answer Link
tarikgoysaya
tarikgoysaya tarikgoysaya
  • 20-02-2021
2$ I hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

What were the first-known inhabitants of massachusetts?
why is no dew formed on a windy day or when the sky is cloudy?
Which syllable is most strongly accented? Underdog, sophisticated, terminate,
What does this example of personification mean?"The funeral raced by me in a blur."
Combine like terms to simplify the expression:     7x + 3y – 2 + 6x – 1 – y2  A.–2y3 + 13x – 3  B.–y2 + 3y + 13x – 3  C.–y2 + 3y + 42x2 –3  D.–3y3 + 13x2 – 3
What were some key Characterstics of Gupta rule?
Which of the following statements is not true about acid rain? a. Acid rain will erode marble statues b. Acid rain can change the pH of lakes and streams c.
In how many ways can 50 cards be chosen from a standard deck of 52 cards using permutations
What were some key Characterstics of Gupta rule?
What Was Maria Antoinette's Political Views ??