mill854 mill854
  • 16-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much does 1 pound of dog food cost using unit rates

Respuesta :

supernogamer1 supernogamer1
  • 16-03-2021

Answer:

12.00$

Step-by-step explanation:

That how much it cost for dog food

Answer Link

Otras preguntas

According to cell theory, all cells carry out the functions needed to sustain life. That means all cells must contain A) DNA. B) a nucleus. C) organelles. D) a
What is stated in the cell theory?
True or False? After the French and Indian War, King George III gave the colonies permission to expand past the Appalachian Mountains
A certain compound is made up of one phosphorus (P) atóm, three chlorine (CI) atoms and one oxygen (O) atom what is the chemical formula of this compound ?
Identify the simple subject in the sentence "There are too many people on this elevator."      A. manyB. elevatorC. ThereD. people
Tom has a water tank that holds 5 gallons of water.Tom uses water from a full tank to fill 6 bottles that each hold 16 ounces and a pitcher that holds 1/2 gallo
How do you do One-Step Equations?
WHAT is an UX designer? an interactive designer ? a front-end developer ? and what they do?
a teacher asked 3 pupils to choose any 2 digit number square it and then find the remainder after dividing the result by 7. Doris got 6 Marie got 4, Horace got
What is cement made by