desireepelham6672 desireepelham6672
  • 17-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jim is buying snacks for the school dance .He needs 15 bags of chips .Each bag of chips cost 4.39 and each bag of pretzels cost 3.89

Respuesta :

downxii
downxii downxii
  • 17-03-2021

Answer:

Well you didn't list any pretzels so the bag of chips are equal to $65.85

Step-by-step explanation:

4.39x15=65.85

Answer Link

Otras preguntas

What holds the different water molecules near one another in the solid state? a. Intermolecular forces between molecules b. Intramolecular forces within molecul
James deposits a fixed monthly amount into an annuity account for his child's college fund. He wishes to accumulate a future value of $90,000 in 14 years. Assum
Three causes of conflict in relationship
What are defenses against null sessions? a) Intrusion detection systems b) Network address translation c) Enforcing access controls d) Data encryption
From a counselor's perspective explain what is professional implication of impairment
What is MPP and MDPP and how do they work? A) MPP: Mobile Payment Plan; MDPP: Monthly Device Payment Plan; Both involve installment payments for devices B) MPP:
Barack Obama character traits
One principle of good business-letter writing is to use A. popular clichés. B. long paragraphs. C. clear language. D. minimum organization.
What was the name of President Kennedy's plan designed to stimulate the economy through military and scientific funding? a) Apollo Program b) New Deal c) Great
PLEASE HELP WILL MARK ANSWER THE MOST BRAINLIEST ​