emilyshayne1 emilyshayne1
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 oz of butter price per serving is $0.12 what would be the cost per unit?

Respuesta :

lioejtiu lioejtiu
  • 18-03-2021

Answer:

.83

Step-by-step explanation:

I think thisiscorrect because

.12*x=10oz

Answer Link

Otras preguntas

raj writes a polynomial expression in standard form using one variable, a, that has 4 terms and is degree 5. Nicole writes a polynomial expression in standard
What is an non example of cytoplasm
what is one major similarity between Judaism and zoroastriazoroastrianism
During _____ health at is generally better than at any other time in life span
Swimming alone        A. is acceptable in a pool but never in a lake or an ocean.   B. increases the benefits of swimming for cardiorespiratory endurance.
A scientist who studies earthquakes is a
what ideas about government could early american leaders have learned from the iroquois confederation?
Why was methyl red used as an indicator in this experiment rather than phenolphthalein?
Human activities, such as the burning of fossil fuels, result in air pollution. What could be an outcome if the amount of smoke released is not regulated? A) Su
Why is the relationship between animals and humans important to combating infectious pandemics?