Seudónimo Seudónimo
  • 17-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 4 bags of chips cost $3.00 how much would 5 cost?

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 17-11-2016
4 bags of chips cost $3 3/4= $0.75 per bag
0.75*5=$3.75

Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Can anyone help with identifying the layers of the earth? Im having a hard time paying attention.
Linda purchased a prepaid phone card for 30. Long distance calls cost 19 cents a minute using this card. Linda used her card only once to make a long distance c
Even so, Poe creates a lot of suspense in the story by using more complex tools and narrative choices than just setting the story on a stormy night in a haunted
B is the midpoint of AC A---------------------B-----------------------C If: AB = 6x - 7 and BC = 5x - 3 Find AC.______
Which motion of particles across a membrane requires energy? A. From high concentration to low concentration B. From low concentration to high concentration C.
Convert the following to Celsius32°F​
At January 1, 2021, Brainard Industries, Inc., owed Second BancCorp $12 million under a 10% note due December 31, 2023. Interest was paid last on December 31, 2
Which two numbers lie between √128
Kimmie compares the graph of g(x) = |x - 2| - 3 to the graph of f(x) = |x| Which describes the graph of g(x) compared to f(x)
9 8 7 VELOCITY (M/S) Xena - Gabrielle 2 1 0 0 10 20 30 40 50 TIME (5) Was Xena and Gabrielle accelerating?