jasminejohnson9184 jasminejohnson9184
  • 19-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jason buys lunch. For himself and his friend. He buys 2 ​burgers, 2 pretzel​s, and 2 shakes. How much did spend on ​?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 19-03-2021

Answer:

How much were each?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is true about meeting minutes? A.Meeting minutes are a word-for-word account of everything said during a meeting. B.Meeting minutes are private not
Which of the following was a new technique developed by Renaissance artists?
For a time the stoves glowed in the darkness to light the light house
what kind of igneous rock is most likely to be called volcanic rock?
What was one advantage of colonists living close together in New England?
Which is a cause of voluntary migration?
The author uses the image of a cage more than once in the story. In at least 100 words, describe how she uses this image, and its importance to the story.
Choose the pair of words that best completes this analogy: prescription : physician :: remedy : medicine agriculture : farmer pen : ink ruling :
If 2 angles are supplementary,then the angles _________ A.add to 180 B.are congruent C.are vertical D.add to 90
How many hydrogen atoms are in 5 molecules of isopropyl alcohol, cmc010-1.jpghmc010-2.jpgo?