mncandanedo
mncandanedo mncandanedo
  • 17-11-2016
  • Mathematics
contestada

It cost $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

rexthatrawrs
rexthatrawrs rexthatrawrs
  • 17-11-2016
It will cost $7.98 to buy two things of the 25 fl.oz container, this only makes 50 fl.oz. Therefore the $6.99 90 fl.oz is a better buy.
Answer Link

Otras preguntas

change this radical to an algebraic expression with fractional exponents √b
HELP ITS EASY )Which of the following best reveals a person's character? Reputation Talents Background Athleticism
Why did Nixon take steps to reduce the size of the federal government? Ehat steps did Nixon take
In an active solar system, a water or hydronic substance is heated in a solar collector. What is a hydronic substance?
On what Roman style did Constantine base St. Peter's in Rome?
____ are the device drivers that provide the interface to I/O hardware.
Biological diversity includes a habitat all of the different species living in the world only the species with genetic variation only species that asexual
According to some historians, which marks the beginning of the US Civil War?
he phrase below relates to at least one of the religions or philosophies listed, and may relate to as many as six. Select all that apply. offers rules or guidel
In the 1840s, the United States and Mexico fought over?