noemileydaress noemileydaress
  • 17-11-2016
  • Mathematics
contestada

If 8 apples cost $1.60, how much is one apple?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-11-2016
If 8 apples cost a dollar sixty then one apple costs 20 cents. so 20 cents.
Answer Link

Otras preguntas

the names of the places furthest north ,south ,east and west in england
use prime factorization to find the GCF of 18c cubed and 24c cubed
3(9-8x-4x)+8(3x+4)=11 how do I work this out???
ms. Groves has trays of paints for students in her art class. Each tray has 5 colors. One of the colors ispurple. What fraction of the colors in 20 trays is
0.3% of what number is 24?
List 4 physical properties of each of the following: a piece of copper wire 500g of butter a glass of milk a candle a piece of aluminum foil a spoonful of sugar
PLEASE HELP Solve -3x - 5 > 22.
3(9-8x-4x)+8(3x+4)=11 how do I work this out???
on a coordinate plane, the vertices of a rectangle are (2,4), (2,-1), (-5,-1) and (-5,4). What is the perimeter of the rectangle?
What did Zorna say about marrying a shorter man?