prettyfleektastic prettyfleektastic
  • 18-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if 4 pounds of fruit cost $6.48

Respuesta :

anonashley2
anonashley2 anonashley2
  • 18-11-2016
It's $6.48 divided by 4. So the answer is $1.62
Answer Link
Аноним Аноним
  • 18-11-2016
The cost would be 6.48÷4 = $1.62 per pound. 
Answer Link

Otras preguntas

The Wilson family invited 100 relatives to their Christmas party. 90 guests had Dutch heritage, 80 had German heritage and 75 had English heritage. What is the
Not all moving violations will appear on your driving record
Which event has a probability other than 1/2? A.flipping a coin with the result of tails B.choosing a vowel from a bag of tiles that contains one of each letter
Find the present value of $50,000 due in 5 years at the given rate of interest. (round your answer to the nearest cent.)7%/year compounded daily
Select all that apply. Plasma is made of ___. red blood cells water salt hemoglobin cell waste
Which European nation colonized India and Australia,in addition to having spheres of influence in China?
Find integer solutions for the equation 620 p+140w= 20 .
Write 3 4/5 as a decimal by using long division
PLEASE HELP 10 POINTS!!!! How do wetlands help control hypoxia? A. contribute nutrients to the water B. contribute sediment to the water C. speed up the flow o
Make a list of the 10 most important places, events, and people that belong in your perfect world. Then write an essay on how and why you would include these in