StephenCollins46 StephenCollins46
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

Cherries cost ​$​4/lb. Grapes cost ​$​2.50/lb. You can spend no more than ​$10 on​ fruit, and you need at least 3lb in all. Create a graph showing the amount of each fruit you can buy.

Respuesta :

dashawb1 dashawb1
  • 16-04-2021
2 pounds of grapes and 1 pound of cherrys would= 9$
Answer Link

Otras preguntas

pls look at the image below! ty
A photograph of an empty police cruiser in a parking lot is accompanied by an article titled "Citizens Appalled by Thoughtless Cutbacks in Police Funding. " Wha
Help me pls~~ Question 5
please explain.......​
can you help me solve this ​
Which of the following words are colors in Spanish? select all that are correct azul libro verde casa amarillo
Someone who can help me please. Geometry
What was “The Sedition Act” that was pushed through Congress by the Federalists?
√10x-4=X+2 I need help on solving and checking this solution please!!
A child with laryngotracheobronchitis (croup) is placed in a cool mist tent. The mother becomes concerned because the child is frightened, consistently crying,