emilytucker2015 emilytucker2015
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

allie has 1 jar of peanut butter that cost 32 cents per ounce. there are 5 ounces in the jar. how much does the jar cost?

Respuesta :

jf1501
jf1501 jf1501
  • 16-04-2021

Answer:

The peanut butter jar costs 1.60 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link
fnaffan547
fnaffan547 fnaffan547
  • 16-04-2021

Answer: 160=$1 and 60cents

Answer Link

Otras preguntas

Draw a scaled copy of Polygon A using a scale factor of 1/2
what gives leaves their color green?
3 Find the value of N in the equation *15=N 12 32 a. b. 22 35 C. d. 34 35 35 35
can anyone help with an explanation
express 1/4 as a percentage ​
what was the last will of jose rizal before he died​
What happens when an ice cube melts in a glass of water? bulbandwaterinboxnd A. Heat travels from the ice to the warmer water. B. No energy is transferred. C. H
What is the best estimate for the time required for an object in free fall (Vi = 0) with air resistance to travel 313.6 m. a little more than 8 seconds a little
a mixture of gases at atmosphere contain 65%ofnitrogen, 15%ofcarbon dioxide and 20%of oxygen by volume.what is the partial pressure in the atmosphere?​
I need help with Part A and Part B and I need help on how to show work