jude19931 jude19931
  • 18-04-2021
  • Mathematics
contestada

Sophia spent $32.16 on four sandwiches. If each sandwich cost the same amout, how much does one sandwich cost.

Respuesta :

denise9ma denise9ma
  • 18-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

32.16 / 4 = 8.04

$8.04

Answer Link

Otras preguntas

Study the two images below. One is a photograph from a 1913 rally calling for women's right to vote in the United States. The other is an informational flier fr
Use the following scenario to answer questions 6 through 10: Scenario: You are the emergency department nurse caring for a 72-year-old man who sustained a fract
How does Inquiry differ from the Scientific Method? A. The Inquiry process does not use hypotheses, while the Scientific Method does. B. Inquiry is more open en
help, i'll give a brainliest
Select the correct answer, Why is the realm of men the most fortunate one? OA. A person born in the realm of men is never reborn in an unfortunate realm, OB. A
_______________ I had a headache, I enjoyed the movie.​
calculate the mass of magnesium needed to make 25g of magnesium oxide​mark brainliest of correct xx
pls help don’t know what the answer is
Any and all help here is much appreciated !
When a player's finger presses a guitar string down onto a fret, the length of the vibrating portion of the string is shortened, thereby increasing the string's