marcellaminor30 marcellaminor30
  • 17-05-2021
  • Mathematics
contestada

3 gallons bottle of bleach costs $16.32. What is the price per cup?

Respuesta :

farah007
farah007 farah007
  • 17-05-2021
the answer is 34 cents per cup, (0.34)
Answer Link

Otras preguntas

use the rounding or compatible numbers to estimate the sum. 87+34=121 we got 90+30= 110
I have 11 hundreds 4 tens 8 ones 6 tenths and 1 hundredths, what number am I
Round to the place of the underlined digit 423,906583,342
What is the relative location of dallas texas
How did the oil embargo end up hurting OPEC?
where did most Chinese and Japanese immigrants settle in the 1890's
the moon is about 240,00 miles from earth. what is this distance written as a whole number multiplied by a power of ten
slope= -1/3 passing through (9,-2)point slop form?slope intercept form?
PLEASE HELP DUE TOMORROW!!!! 20 POINTS!!!!4w+7x-11y+3w+7x+6y3w+8y+8x+6x-13y+5w7x-3y+12w-2y-5w+7x4w+4x-y+3w-18x-4yHow many of them are equal?
What's the answer to 11d+10=6d