jaela09
jaela09 jaela09
  • 18-05-2021
  • Mathematics
contestada

It cost $16.80 for a half dozen cookies. How much does one cookie cost?

Respuesta :

awalters22117 awalters22117
  • 18-05-2021
i think it’s 36 cents or .357
Answer Link
maroon5izdabest
maroon5izdabest maroon5izdabest
  • 18-05-2021
I hope this answer is right.
A half dozen= 6
So 16.80/6 = $2.80
Please mark me brainliest if I got it correct:)
Answer Link

Otras preguntas

Which statements accurately describe the social structure of the Spanish colonies? Choose all answers that are correct. A. Those who came from Spain, peninsula
do a magnets poles all have the same charge
How were the pacific ranges formed?
What are four equivalent expression of 36-9
which of the following is not a result of invention of the printing press A. increased literacy B. cheaper books C. papal loyalty and influence
Is it possible for a distance-versus-time graph to be a vertical line?explain
Which is most responsible for the rapid settlement of the great plains?
What's bigger 35% or 1/3
in praise of feeling bad about yourself explain how the poem supports its meaning
how does Odysseus prove his identity to his father, Laertes?