ashleytheboss4 ashleytheboss4
  • 21-05-2021
  • Mathematics
contestada

Plsss helppp bestiesss! I’ll mark you brainliest

Plsss helppp bestiesss Ill mark you brainliest class=

Respuesta :

amrhazem869 amrhazem869
  • 21-05-2021

Answer:

2.5 per video

Step-by-step explanation:

Half the ratio of 2:5

Answer Link
rkamal769
rkamal769 rkamal769
  • 21-05-2021

Answer:

The answer is quite simple. We know that the question is asking for us to   figure out the rental cost per video. We see that the rental cost is $5 for every two rent-me videos. We can take $5 and divide it by 2 to get $2.50 per video, which can be represented as a rate ($2.50/video). Therefore, the rental cost per video is $2.50.

Answer Link

Otras preguntas

a mathematical way of expressing a part of a whole thing is called a(n)
how to the roles of man differ based on the persona's description?
Which best describes how the diction supports the tone of this passage?
Write a conditional statement from the following statement: A horse has 4 legs.
Find the value of Cot(450°+theta)
Determine the direction in which the parabola opens, and the vertex. y =x2 + 6x + 14
Please help me with these two questions. And can you tell me how to do this! Thanks you
Two different ways to bring up My Computer folder
Why did Minos imprison Daedalus in the labyrinth?
what is the connection between human capital and foreign investment