kakenda
kakenda kakenda
  • 17-06-2021
  • Mathematics
contestada

Gary earns $134 in 8 hours. What is the unit rate in dollars per hour?

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 17-06-2021

Answer:

16.75 dollars per hour

Step-by-step explanation:

Take the amount earned and divide by the hours

134 dollars / 8 hours

16.75 dollars per hour

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x if necessary you may learn what the marking on a figure indicate
what is the half for physics one 2some one help me I need i​
Ravi and Bella start watching a dvd a 7:40. The dvd lasts for 2 hours 25 minutes. At what time do they stop watching the dvd.
Write the equation of the line that passes through the points: (-4,-4) and (8,-7)
HELP PLEASE ASAP will get the brainliest What do the dots above the repeated notes in measure 18 mean?
Describe how organ systems interact to get oxygen to the cells
The pulley system has a mechanical advantage of 5. Determine how much input force is required to achieve 1000 N of lifting force.
Help someone plsss!!!!!!!!!!
In order to calculate the amount of money needed to maintain a standard of living 20 years from now, you attempt to calculate an FV (20 years from now) of today
Example of fundamental units?​