giannaxbriellee giannaxbriellee
  • 17-06-2021
  • Mathematics
contestada

if 4 candies cost 25 cents, how much does it cost t buy 20 candies?

Respuesta :

xavierlynch25 xavierlynch25
  • 17-06-2021

Answer:

5.00

Step-by-step explanation:

answer

Answer Link
darinayankova27 darinayankova27
  • 17-06-2021

Answer: it would cost 5$

Step-by-step explanation:

20 candies multiplied by 0.25$

Answer Link

Otras preguntas

is csc(x)(2sinx-sqrt2) an identity?
Does anyone know? I need help
The legs of a 45-45-90 triangle have a length of 8 units. What is the length of its hypotenuse?
The explanation of how the solar system formed from a huge cloud of dust and gases is called the?
Why is it important to have a research plan?
Describe the meeting between gatsby and daisy. why was he so nervous?
In which of the following examples is energy being created using a nonrenewable source? A. a wind turbine farm B. a coal-fired electric plant C. a hydroelectric
Jonathon's Yo-Yo has a string that is three and a half feet long. If Jonathon cuts six inches off the string, how many feet will the string be? A. 3 feet B. 2
What is a major source of calcium and sodium in oceans?
Tiffany is sending a package that may not exceed 16 pounds. The package contains books that weigh A total of 93/8 pounds. The other items to be sent Weigh 3/5 t