Lzmtz82 Lzmtz82
  • 19-06-2021
  • Mathematics
contestada

Debra bought 16 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar

Respuesta :

Kmiiiii Kmiiiii
  • 19-06-2021
She paid .43¢ or .44¢for each pound
Answer Link

Otras preguntas

Jaylen is making biscuits using the recipe. How many cups of flour will he need to make 30 biscuits?
4.What is guidance? Provide an example of a parent providing guidance to a child?
Pet anacondas have escaped into the swamps of Florida.Why is that a problem
What did all the Farmers of the constitution agree to before the convention? HELP PLEASE!?
Which action is considered a mandatory responsibility of US citizenship?
What is the absolute value of 5.23
Woodchucks are classified in the same family as squirrels,but in a different family than mice.Do woodchuck have more in common with squirrels or mice ? Explain
If sarah is 24 years younger than her mother and if the sum of their ages is 68 how old is sarah
Which phrase best describes Jacksonian democracy
what is the main function of proteins