yomama1611
yomama1611 yomama1611
  • 20-06-2021
  • Mathematics
contestada

Still trying to understand this help

Still trying to understand this help class=

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 20-06-2021
Start. With 4 divided by 5. =. .80. They cost 80 cents an ounce.

The second part is 1 divided by .80. = 1.25 ounces.
Answer Link

Otras preguntas

What methods do terrorists employ?
What makes some elements more reactive than others? Compare and contrast group 1 and group 8?
What do you think a nation might gain and lose by modernizing?
How did economic imperialism lead to India’s becoming a British colony?
In what ways did Japan isolate itself from the rest of the world? Why did it choose to??
In what ways was Santa Anna a typical caudillo?
The weather forecast states that the temperature will be lower than –5°F tonight. Let t represent the temperature in degrees Fahrenheit. Which inequality models
Which statement best explains why water is known as the universal solvent?
What methods do terrorists employ?
Which equation has the same solution as x^2 - 6x - 12 = 0? (1) (x + 3)^2 = 21 (3) (x + 3)^2 = 3 (2) (x - 3)^2 = 21 (4) (x - 3)^2 = 3