lolhihelpme
lolhihelpme lolhihelpme
  • 18-07-2021
  • Mathematics
contestada

can somebody pls help me!?!?!

can somebody pls help me class=

Respuesta :

Amani125 Amani125
  • 18-07-2021

Answer:

Orange juice

Step-by-step explanation:

The unit rate is the cost for one unit (e.g. per jug). All other options display the cost for more than one unit (e.g. 3 bags; 10 pages; 2 dozen)

Answer Link
mehowmesibese
mehowmesibese mehowmesibese
  • 18-07-2021
Second one it says per and then gives a singular item as a unit
Answer Link

Otras preguntas

Information and facts about Kofi Annan?! :)
According to the ancient Greeks, what does a truly great character do? A. defy the gods when the gods are wrong B. value one's family over one's country C.
Why are the wars in Vietnam and Korea better remembered in the United States than other proxy wars? (5 points)
Characters who do not change during the course of a story are __________. stagnant dynamic interesting static
China, with its one child policy and family planning policies, has been able to dramatically reduce fertility rates. True False
Which ruthless emperor blamed Christians for setting fire to Rome? A. Julius Caesar B. Caesar Augustus C. Constantine D. Nero
What does 0.3 tons equal to in pounds?
What effects does the impeachment of a president have on the rest of the nation?
What effects does the impeachment of a president have on the rest of the nation?
what is the surface area a circular spa with a 12 foot diameter with formula