7thgradelol
7thgradelol 7thgradelol
  • 19-07-2021
  • Mathematics
contestada

i need help asap, tysm! :)

i need help asap tysm class=

Respuesta :

mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 19-07-2021

Cost of 14 songs = $9.38

So, cost of 1 song

= $9.38/14

= $0.67

So, each sing costs $0.67.

Answer Link

Otras preguntas

Since the 1980s, increasing immigration from Western Europe from developing nations have been opposed by Europeans primarily on the grounds that…. A - Most immi
What can be calculated if the concentration of a reaction’s products and reactants are known, as well as the coefficients of each in the balanced equation? A. )
Explain the advantage of using Dataframes to maintain the data in constructing a machine learning model
Conjunction trigonometry
commodities are ___ risk investments.
In a user needs assessment project, the fact that an organization is uncomfortable with risks due to reliance on a new, untested software application would be c
What does Mary hear while exploring Misselthwaite Manor? A.music B.laughing C.crying D.barking
PLEASE HELP ME WITH THIS ASSIGNMENT ITS DUE TOMMOROW!!!!!!!!! How many multiples of 5 are there in between 28 and 275? no explanation needed.
Jenny is making broccoli cheddar soup and her recipe calls for 2 1/4 cups of broccoli and 3/4 cup of cheddar. write an equation to represent the amount of chedd
What is the estimate cost to paint a 10ft by 8ft rectangle and a quart of paint that covers 53sq ft cost &11. 99