katherinewilliams24 katherinewilliams24
  • 20-07-2021
  • Mathematics
contestada

Pears cost 38p how much for 15 pears?

Respuesta :

yungliberty
yungliberty yungliberty
  • 20-07-2021

Answer:

if pears cost 38p

then 15=15×38

=570p

Answer Link

Otras preguntas

The process of seeking facts that will lead to the truth is called _____. a. study b. research c. intuition
When two atoms combine by transferring electrons, it is a(n) _____ bond.? ionic covalent
a snail moves at a speed rate of 2.394 inches per minute. If the small keeps moving at this rate about how many inches will it travel in 7.489 minutes
Every narrative essay should include a. the thesis statement in the introductory paragraph. b. a theme that is implied by story elements. c. elements of come
In a republic, __________ represent territories and citizens in government. a. absolute monarchs b. dictators c. elected officials d. military leaders
These angles are equal. What are they called?
To what extent does President Lincoln deserve the title of Great Emancipator
All organisms make their proteins from: the same twenty sugar molecules the same twenty amino acids different molecules, depending on the organism none of these
The Han dynasty began the practice of teaching Confucianism in China’s schools. What lesson would Han rulers want students to learn from this practice?
There are 33 students in the Chess Club. There are five more boys than girls in the club. Write and solve a system of equations to find the number of boys and g