vikki101
vikki101 vikki101
  • 17-12-2016
  • Mathematics
contestada

How would you do these problems i don't understand how to do them? (Attached!)

How would you do these problems i dont understand how to do them Attached class=
How would you do these problems i dont understand how to do them Attached class=

Respuesta :

763609720
763609720 763609720
  • 17-12-2016
#9 . D    Feline = $1.30/lbs          Kitty Kibbles = $1.40/lbs
#10.B    5:6 = 30:36
Answer Link

Otras preguntas

If y = (x 3)2, and the value of x=5, what is the value?
write 54 as a product of prime factors
what is x squared times x squared
define explicit and implicit meanings
Paint is Red : Blue in a ratio 3 : 4. If 6 litres of blue is used, how much red?
Compare the two anthems, how are they similar
what is f(2) for the function f(x)=4x=1?
Tai cuts 4 meters 8 cm wire into 10 equal piece . martha cut a 540 cm wire into 9 equal pieces . how much longer is one of marta's wires than one of tai
Which problem can be solved using this inequality? x + 5 ≤ 20 A. Beth is purchasing school supplies. She knows that the price for her pencil case is $15. S
Stock in trochel office supplies trades at $72.40 per share and pays a yearly dividend of $6.92 per share. if david owns stock in trochel office supplies worth