Seudónimo Seudónimo
  • 17-12-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of cheese is $0.41 per ounce, Harry buys 11 ounces of the cheese.
How much money does Harry spend on the cheese?

Respuesta :

MadisonArmstrong
MadisonArmstrong MadisonArmstrong
  • 17-12-2016
He spends $4.51 because $0.41 * 11 oz. = $4.51
Answer Link
Аноним Аноним
  • 17-12-2016
He spends a total of $4.51
Answer Link

Otras preguntas

can you please tell me step by step of how to get the hight
The circle graph shows the different types of flowers in a garden. Which three types of flowers make up of the flowers in the garden? A. tulips, carnations, s
Which of the following is one solution to the expression (ax + b)(cx - d) = 0 ? Select one: A. -b B. d C. -\frac{b}{a} D. -\frac{d}{c}
Please do not answer unless you are correct..I will award double points
According to the diagram shown on the right, how does energy flow in an ecosystem? A.Energy flows from producers to the Sun and from producers to consumers. B E
Why did americans become more interested in foreign affairs in the late 1800s answers?
What is a characteristic of branched chained alkanes?
which of the following steps would best be supported by adding a visual?Gather two pecies of bread, peanut butter, and your choice of jelly. Take a bite enjoy!
WILL MARK BRAINLIESTFor the simple harmonic motion equation d =4sin(8pit) what is the period?
Find IJ, JK, and IK Analyze the diagram below and complete the instructions that follow.