ale8leonortiz
ale8leonortiz ale8leonortiz
  • 21-12-2016
  • Mathematics
contestada

graham spent a total of 7.25 on 8 oranges and a packet os strawberries if a packet of strawberries cost 2.85 how much did each orange cost

Respuesta :

jessicaS6
jessicaS6 jessicaS6
  • 21-12-2016
$7.25-$2.85= $4.40
$4.40/8= $0.55
Each orange costs $0.55
Answer Link

Otras preguntas

5/3(6x+3)<2x-7 what is the solution for the iniquality
Which component manages the details of communicating with the nic hardware to send and receive data to and from network media?
If a measurement is recorded as 1.2 cm what's the smallest marking on the instrument
Will there ever be another social movement in america of the same magnitude and impact as the civil rights movement of the 1960s? if no, why not? if yes, what s
Mexico is divided into 1 federal district and how many states
Which europeans controlled the most territory in south asia in 1700?
Which of the following is true of the enlightenment? Select all that apply. A) it is seen as a time of rejection of god and a new appreciation for god. B) it i
How are men and women related to the early Greek dramas
Geometry help! I need help with geometry.
How to do round to the nearest ten and hundred 762