3781213 3781213
  • 17-10-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost per pound of flour? Explain your reasoning.

Respuesta :

madisonc252
madisonc252 madisonc252
  • 17-10-2021

Answer:

44 cents

Step-by-step explanation:

costs for milling, packaging, transporting, and retailing also affect what consumers pay for flour at grocery stores

Answer Link

Otras preguntas

Which text best completes the sentence?
Here everybody got wrong answer
In AEFG, GE FG and m/G = 120°. Find m/F?
integers -50-3-(-8) please answer correctly​
if we had use an electron microscope in the lab, what might we have been able to further see in an SEM and the TEM microscope
1. Why does the speaker says that God lacks imagination?
why were al-qaeda so against the usa​
Easy age problems about basic algebra
If cosθ = -1/3 and sinθ > 0, find: a.) sinθ b.) tanθc.) secθIf you can even solve one of them with explanation I will be so so so grateful. ​
I didn’t understand this question please help and thank u