Elexis4023 Elexis4023
  • 18-10-2021
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, Peaches cost $2.60 per pound. Grace bought 2.3 pounds of peach how much did grace spend on peachES

Respuesta :

ella5327 ella5327
  • 18-10-2021

Answer: $5.98

Step-by-step explanation:

$2.60 times 2.3= $5.98

Answer Link

Otras preguntas

The cafeteria needs 68 onions. There are 4 onions in each bag. How many bags should the cafeteria buy?
best answer gets the brainliestWho were some of the major figures in the English Enlightenment and what were their ideas and contributions? Who were some of the
What philosophy did the Hull House follow that explained why they did what they did
is 300 student can sit in 12 class room how many rooms need to be added similarly for 375 students​
What is the distributive property of 4+10
Acceleration is rate of change of
Graph the linear inequality. 2x - y < 2
Find the highest odd number that is a factor of 60 and a factor of 90.​
What number completes the sequence 2, 12, 23, 35, 48, ___ Please explain how you got the answer
HLEP ME PLEASE !!!!!!