bob5196 bob5196
  • 20-10-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary,
$2.99 for 15 lb
The unit rate is $
Иb.

Respuesta :

marcadj3 marcadj3
  • 20-10-2021

Answer:

$0.20/lb

Step-by-step explanation:

2.99/15 = 199333

.20/lb

Answer Link

Otras preguntas

A projectile is fired straight up from ground level. After t seconds it's height is above the ground is h feet where h=-16t^2+144t. For what time period is th
Write the log equation in exponential form: log0.01=-2
The _____ theory is a theory of motivation that concentrates on people'
What is 32/36 equivalent to?
What're first 2 common multiples of 4and6?
cloning: threat or opportunity
The 24 students in ms. lees class each collected an average of 18 cans for recycling. then 21 students in mr. galvez's class each collected an average of 25 can
__________ refers to any information about a product or an organization that is communicated to the public through the media and is not paid for or controlled b
Name the individual rights protected by the First Amendment.
what is the porpose of 0 in earning $45