mathewsbrianna09 mathewsbrianna09
  • 20-10-2021
  • Mathematics
contestada

Tia went to the Farmers
Market and bought 6
pineapples for $3.49
each. How much money did
Tia spend?

Respuesta :

mrdc571
mrdc571 mrdc571
  • 20-10-2021

Answer:

20.94$

Step-by-step explanation:

3.49x6 since Tia bought 6 pineapples and they cost 3.49 each and it equals 20.94$. So to buy 6 pineapples at the farmers market it cost 20.94$.

Answer Link

Otras preguntas

If the 1600m race is 4 laps, what is the path length raced?
1) What is clergy?2) Why do you think people left land to the church when they died?3) What is a religious order?4) Why do you think monks and friars owned no p
The nervous system of a clam is very simple. How can a clam function with such a simple nervous system?
Every charged particle produces ?
Why do you think it might be worth supporting a minor political party in the United States even if that candidate has little chance of winning?
1) What is clergy?2) Why do you think people left land to the church when they died?3) What is a religious order?4) Why do you think monks and friars owned no p
if bob earns 35,000 a month how much does he earn in 2 years and 75 weeks
Is the federal system the best way to govern the US?
Can someone read my essay and say what I have to improve also tell me what I should put for my conclusion. Thank you! “Love Exists” True love is when you are co
Why do you think it might be worth supporting a minor political party in the United States even if that candidate has little chance of winning?