speednutt
speednutt speednutt
  • 20-10-2021
  • Mathematics
contestada

If you can purchase 4 books for $254, how much did each book cost?​

Respuesta :

113971
113971 113971
  • 20-10-2021

Answer:

$63.50

Step-by-step explanation:

Answer Link
mubidaweis
mubidaweis mubidaweis
  • 20-10-2021

63.5 that's the answer am good at maths

Answer Link

Otras preguntas

k I need help again the last part says triangles​
PLZ HELP ME! THANK YOU PLZ consider the system of equation below 4x-8y =12 11x+7y=33 Part A: The equation 2x – 4y = 6 -can be used to create an equivalent syst
Please solve the question below 2.
Someone pls help it’s for my exams
Help here is an easy one
~Uh- ~ Hey ~ can ~ someone ~ help ~ me ~ out ~ once ~ again...?~ A circle has a radius of 6 meters. What is the circumference of the circle?
(16.) GI = 23x - 33 KI = 6x + 22 Solve for x
PLEASE PLEASE HELP ME I WILL MARK BRAINLIEST
The main consequence of the lifestyle revolution of the 1960s is greater.
One side of a rectangle is three yards longer than twice the length of the other side. If the perimeter is 27 yards, what is the length of the other side? Pleas