disney4lifee107
disney4lifee107 disney4lifee107
  • 16-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jamal wants to buy 6 muffins. How much will this cost? Write an equation to model your work.

Jamal wants to buy 6 muffins How much will this cost Write an equation to model your work class=

Respuesta :

rowanyen rowanyen
  • 16-11-2021
Answer:

$11.94

Explanation:

6 x 1.99 = 11.94
Answer Link

Otras preguntas

which one is greater 8998 grams or 9 kilograms?
50 meters in 20 sec = _ meters in 30 sec
What is the probability of tossing 4 heads? a) 1/2 b) 1/16 c) 1/33 d) 1/4
Write (3 − 7i) − (-11 + 5i) as a complex number in standard form. A. 14 − 12i B. 14 + 12i C. 10 − 6i D. 14 − 2i
If 15 is 25% of a value, what is that value?
The trenches on the Western Front were choked with mire, rats, and _ _ _ __.
Who made the following statement regarding the partitioning of india? "those who demand separation would, in the end, suffer most for it . . . ”
Compare and contrast replication, transcription, and translation
Joe had $2. He found a quarter but he lost a dollar in the vending machine. How much money does he have now
i have alg 2 midterms tomorrow, does anyone know a good site to study?