Giselle1308 Giselle1308
  • 18-11-2021
  • Mathematics
contestada

Darrin orders 24.5 square feet of granite countertop for his kitchen.

If hepays $428.75 for the granite, what is the cost per square foot?

Respuesta :

0817418
0817418 0817418
  • 18-11-2021

Answer:

17.5$ per square feet

Step-by-step explanation:

Answer Link
nathnand04 nathnand04
  • 18-11-2021

Answer:

17.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

explain the difference between artifial selection and natural selection
Is 1/2 less than 3/10?
hi i have four persistent spots that REFUSE TO GO AWAYYYY!! IVE TRIED EVERYTHING even just leaving them nbut they get worse! I brought some knew skin stuff and
a similarity between the separation of powers a system of checks and balances and Federalism is the they
I know that 300÷30=10 because the 3 in 300 represents what times what it represents in what.
What is adolf hitler most famous for
In what year was the first presidential "East Egg Roll" at the White House
explain the difference between artifial selection and natural selection
Many people feel that the United States is becoming a(n): welfare state dictatorship autocracy
how is a palisade cell specialized to do it's function?