kaliahdontfred kaliahdontfred
  • 18-11-2021
  • Mathematics
contestada

A 10-oz box of pasta for $1.20 or a 12-oz box of pasta for $1.50

Respuesta :

sebastiannikkos sebastiannikkos
  • 18-11-2021

Answer:

hmm well if your cheap like Mr krabs you would go for the 1.20 but I go for 1.50

Answer Link

Otras preguntas

¿What is happening in the town that might explain the lunchroom fight?​
PLEASE HELP I WIL, GIVE BRAINLIST
how did king george 3 help unite the colonies behind the declaration of independence?
Energy needed for chemical reactions in the body is provided by the breakdown of RNA, ATP, ADP, OR DNA?
Me ___ que todos comprenden la importancia de los trabajadores indocumentados para la economia
2. A boy scored the given marks in various class-tests during a term, (each test being marked out of 20): 15, 17, 16, 16, 10, 12, 14, 16, 19, 12, 16. (a) What i
maize is called monocot why?​
Social science is a branch of science that deals with the nature of __________. A. human society B. the physical world C. animal societies D. the medical field
How do we measure the weight or mass of something
Complete each sentence by writing the correct form of the verb tener 1) Marco dos hermanos 2) Yo tres hermanas 3) Mi padre muchos primos 4) Mi prima Gloria y m