shirleymccloud1234 shirleymccloud1234
  • 17-12-2021
  • Mathematics
contestada

Cheerios 8.9 oz box cost $3.49 how much does it cost per oz

Respuesta :

faylilly
faylilly faylilly
  • 17-12-2021

Answer:

3.49/8.9

1 0z=$0.392

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the measure of ∠R?
You step onto a hot beach with your bare feet. A nerve impulse, generated in your foot, travels through your nervous system at an average speed of 110 m/s. How
High maternal stress during pregnancy has been linked with a higher risk of having a child with
In an isosceles trapezoid the length of a diagonal is 25cm and the length of an altitude is 15cm. Find the area of the trapezoid.
What impact did the telephone have on american history?
Vocal behaviors that go along with verbal behaviors to convey meaning are known as question 6 options: a.Paravocalic devices. b.Paralanguage. c.Fundamental freq
Which structure protects a client's internal organs, supports blood cell production, and stores minerals?
Mercedes just stubbed her toe on the edge of her bedpost. In response, her brain will most likely signal the release of ____.
Which of the following should occur when assessing a safety and health program’s effectiveness? A. Absense of safe work practices. B. Interview employees
Is there any other court higher than the supreme court?