jeremywasson
jeremywasson jeremywasson
  • 17-01-2022
  • Mathematics
contestada

BRAINLIEST TO CORRECT

BRAINLIEST TO CORRECT class=

Respuesta :

90kRocks
90kRocks 90kRocks
  • 17-01-2022

Answer:

$5.88 Divided by 12 = $0.49

$10.20 Divided by 20 = $0.51

So Turbo Taste costs $0.02 more.  

I hope this helped.

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x.9x = 3x -36A: -6B: -4C: 4D: 6
____ is defined as listed one by one. A. Levy B. Ratified C. Unicameral D. Enumerated Please select the best answer from the choices provided A B C D
What do you use if you are in the wilderness and get sprayed by a skunk... what do you use to get the smell off of you?
The liter is the standard unit for: Volume Length Weight Mass
Which expression gives the best estimate of 45 percent of 76? 1/4(80) 1/5(80) 1/2(80) 1/9(80)
jimmy made a model of a house in construction class. the Block of wood for the base measures 6 inches by 4 inches and is 4 inches tall he used a triangular pris
The graph of a quadratic function does not cross the x-axis, but crosses the y-axis in one place. According to the fundamental theorem of algebra, which of the
5×60×20 Use multiplication properties to find product and identify the property used
Which statement best describes the status of women in Sumerian society?
Displacement is zero, even though it might have traveled a considerable _____