browne6957
browne6957 browne6957
  • 19-01-2022
  • Mathematics
contestada

John orders 25 prints from a photo store for $13.00.

What is the cost per print?

Respuesta :

keedgotdestroyed
keedgotdestroyed keedgotdestroyed
  • 19-01-2022

Answer:

Each print costed $1.92.

Step-by-step explanation:

First you'll need to divide 25 and 13

Equation: 25/13= 1.92307692

Well remove all the numbers after the number 92. and you'll get that 92.

So the answer is $1.92.

Answer Link

Otras preguntas

An equation of a line with a slope of - 4/5 that passes through the point (5,3)
What is meant by credit money?​
A university that completed a year-long study on mountain lions would most likely publish its findings on the website that ends with what suffix?
The image shows parallel lines cut by a transversal. The expressions represent unknown angle measurements. What is the value of x? A) 7 B) 10 C) 13 D) 16
What do the words “Democracy is not a state. It is an act” mean to you? How is this idea applicable to the challenges you see today?
What would be the exponent if you put the number 0.00427 into scientific notation?
Solve for x: 9x^2 – 9(a + b)x + (2a² + 5ab + 2b^2) = 0.
Name any six exports of Pakistan.​
the results of the presidential election were disrupted in
Joe is building a fort for his little brother out of boxes. He is wondering how much room there will be inside the fort. How much space is inside the fort? Give