Twix4life Twix4life
  • 19-01-2017
  • Mathematics
contestada

William had $45 dollars to spend on Vegetables. After buying 6 watermelons , he had $25.50 left .how much did each watermelons cost ?

Respuesta :

sydneyjones
sydneyjones sydneyjones
  • 24-01-2017
Easy, just do 45-25.50= 19.50 and then divide 19.50 by 6, and then you get 3.25. So, your answer would be $3.25.
Answer Link

Otras preguntas

What is Entropy? A. The opposite of Enthalpy B. The temperature at which a reaction is feasible. C. A measure of disorder. D. Free energy used for a reaction.
Hello fellow humans :>
ILL GIVE BRANLIEST Fyodor sat waiting in the car for his friend Herman to come back. Bleck. The peanuts he had just eaten tasted like they were a hundred years
Let a and b be positive integers. 239 x 23
Advantages of working in factories
Math! Need help will give brainliest if CORRECT
the function h(x) is a transformation of the square root parent function
How many uses are the for a paperclip?
Find the equation of the line in standard form with slope m = - 1/3 and passing through the point (1, 1/3).
1.2 for each of the following 14 functions list the parent function variety parent equation and describe the transformation