julissabitsui
julissabitsui julissabitsui
  • 18-02-2022
  • Mathematics
contestada

The price of grapes, g, is $2.19 per pound. The price of bananas, b, is $0.59 per pound. The price of pears, p, is $1.49 per pound.

Respuesta :

rosearcan4 rosearcan4
  • 18-02-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Ver imagen rosearcan4
Answer Link

Otras preguntas

The concordat of worms represented a victory of Henry IV
Germany's use of the u-boat resulted in many deaths at sea. however, the sinking of which ship resulted in the death of many americans and other passengers?
This document accused king george III of england of imposing taxes on english colonists without the right to do so
Use a road map of your state to plot the route you would travel between the northernmost and southernmost city. Provide the information requested in the box be
Brian wants to buy a motorcycle and is planning to get motorcycle insurance. Suppose the average accident rate is 0.1 and the average expenses incurred for acci
a company uses tow vans to transport workers from a free parking lot to the workplace between 7:00 and 9:00 a.m. one van has 6 more seats than the other. the sm
Which statement best describes an economic relationship that was true during the 1920s?
NEED ASAP WILL GIVE 20 points for 1 question only Lenny and Thad spend a certain amount of money from their money box each month to buy comic books. The table
You introduce yourself to mrs. wilson and confirm her identity. this is best done by:
In what two ways did patrons support the renaissance movement in ltaly