NYAME5664 NYAME5664
  • 19-03-2022
  • Mathematics
contestada

I have a math problem that i need help with.

I have a math problem that i need help with class=

Respuesta :

chibabykalu16
chibabykalu16 chibabykalu16
  • 19-03-2022

Answer:

Total cost = $1,481.9

Solving steps:

Step 1: And all the total requirements for each person

=> $52.95 + $18.95 + $33.95

Add all the values

=> $105.85

Step 2: Multiply it by 14

=> 105.85 × 14

multiply 105.85 by 14

=> $1,481.9

Answer Link

Otras preguntas

What relationships of power are featured in “virginian luxuries” (document 1)?
numbers 1-4 pleaseee HELPPPP
Who is the individual responsible for controlling and coordinating all ranges and publishing safe range use requirements?
A student needs to conduct a reaction that combines chemicals a and b to synthesize product ab. if we write this as a chemical equation it looks like: a+b→ab if
Write an inequality that represents the description and then solve. Max has more than 5 carrots (number of carrots max has = c)
The perimeter of a rectangular garden is 266 feet. If the width of the garden is 52 feet, what is its length?
Which direction does the decimal move from mega meters to meters
A 10-milliliter solution containing 2 grams of drug is a _______% solution.
How did the Interstate Highway Act boost the post-war economy
designing shoes is hard work. It will pay off in the end. Identify the sentence that correctly combines the above passage into a compound sentence.