daeonathursday9 daeonathursday9
  • 19-04-2022
  • Computers and Technology
contestada

By buying in bulk, Deborah managed to have 6,000 CDs manufactured for $9,000. What was the cost per unit for manufacturing?

Respuesta :

julianabarron28
julianabarron28 julianabarron28
  • 19-04-2022

Answer: It would be $1.50 per unit

Explanation

Answer Link

Otras preguntas

Write the symbol for every chemical element that has atomic number less than 14 and atomic mass greater than 23.3 u.
If a solution is hypotonic, it will cause the cell to swell.a. No, the ions will evenly distribute themselves between the surrounding solution and the inside of
Dion shares 1/3 cup of nuts equally with his brother. How much does each person get?
Answer these word problems
which term describes the postiton held by many americans in 1800's that it was gods will that the united states expand its borders
Write an absolute value to describe: 6 is at most 3 units from x
meena has lost her umbrella. write 6 lines describing it
Real gross domestic product _______.a. is a measure of inflation. b. can change from one year to the next even if there is no change in output. c. will increase
A square steel bar has a length of 9.7 ft and a 2.9 in by 2.9 in cross section and is subjected to axial tension. The final length is 9.70710 ft . The final sid
The way a text is buit, arranged, and organized is referred to as ___