Seudónimo Seudónimo
  • 20-04-2022
  • Mathematics
contestada

HELP ITS MATH ITS FOR MY COUSIN RN

HELP ITS MATH ITS FOR MY COUSIN RN class=

Respuesta :

vtaements
vtaements vtaements
  • 20-04-2022

Answer:

Option D: $32.50

Step-by-step explanation:

3 × 8.50 = 25.50

2 × 5 = 10

[25.50 + 10] - 3

[35.50] - 3

= $32.50

Answer Link

Otras preguntas

How did the development of coined money change trade
Dekentra is keeping a log of the miles she walks each day. So far, she walked 2/3 mile on Saturday, 1 and 3/4 on Monday, 1/2 on Tuesday, 2 and 1/8 on Wednesday,
PLEASE HELP!!!!!!! What technological development during the 1930s allowed for the collection of more and better undersea data and, therefore, the creation of n
What is the answer to 2/3[(15-6)-8(8+1)]
which statement is a true statement a. a trapezoid is a regular polygon b. not all rectangles are parallelograms c. not all parallelograms are rectangles d. a t
why all the states think palestine is a terrorist people ??
What events helped move Patriot leaders from a desire for peace to a desire for independence
Although wealthy Egyptians enjoyed "the good life," music was not a part of their lives. A. Yes B. No
Find the unit rate. Nuts cost $10.75 for 3 pounds.
during the Middle Ages the lowest ranking members of the clergy were?