amirelhaf233235 amirelhaf233235
  • 16-05-2022
  • Mathematics
contestada

ms. Diaz buys strawberries by the pound at a farmers market . she pays $21.25 for all her strawberries. one pound of strawberries cost $4.25

Respuesta :

araic30
araic30 araic30
  • 16-05-2022

Answer:

5 strawberries

Step-by-step explanation:

$21.25÷$4.25=5

Answer Link

Otras preguntas

please solve the following equation. x-6x=56
What military strategy defeated Cornwallis at Yorktown?
Convert 3/11 into a percent?
each year the gardners plant 7/8 of an acre with tomatoes. They sell half of what they grow at a roadside stand. What part of an acre do the gardeners use for t
Convert 3/11 into a percent?
which process breaks down sugars to make atp when oxygen is present
Dennis had a piece of rope that was 2.7 m long. He cut the rope into 3 equal pieces. Was each piece of rope greater than or less than 1 m?
How do you use implicit differentiation to find x^2+3xy+y^3=10
which process breaks down sugars to make atp when oxygen is present
Why did the slogan Peace Land and Bread appeal to the Russian people?