Hardy007
Hardy007 Hardy007
  • 19-06-2022
  • Mathematics
contestada

Bob paid $ 9.90 for a box of crayons. How much did each crayon cost?

Respuesta :

nancychav nancychav
  • 19-06-2022
You need to know how many crayons are in the box. Once you know how many crayons are in the box then you divided $9.90 by the number of crayons. 9.90/n = cost of each crayon.

Have a nice day.
Answer Link

Otras preguntas

Which relationship describes angles 1 and 2? Select each correct answer A.complementary angles B.vertical angles C.supplementary angles D.adjacent angles
6. Why is effective dialogue important in a narrative?
____ is the unnecessary or improper use of a drug for non-medical purposes. A. Over-dosing B. Withdrawal symptoms C. Substance abuse D. Psychological depend
what is 3/4 divided by 2 1/4
The vertices of square PQRS are P(−4, 7), Q(5, 4), R(2,−5) and S(−7,−2). Which of the following shows that its diagonals are congruent perpendicular bisectors o
L.) How do you construct congruent segments, segment bisectors, angles, and angle bisectors using tools such as a compass and a straightedge?
Help answer the qustion plz! why did the president truman decide to drop the atomic bomb on hiroshima and nagasaki? A. to demonstrte U.S. power. B.to eliminate
How much kinetic energy does a 50 kg object have if its moving at a velocity of 2 m/s? A) 25 joules B) 50 joules C) 100 joules D) 200 joules
what is a up tilt In smash ultimate
What difficulties may occur if the president of the US received a salary only and no other benefits?