chaseisdumb101 chaseisdumb101
  • 17-02-2017
  • Mathematics
contestada

UNIT RATE PLEASE HELP :(
30 bottles of water for $4.80
24 ounces of cheese for$ 2.88

Respuesta :

turtle turtle
  • 17-02-2017
Bottles. 0.16
Cheese. 0.12
Answer Link
Аноним Аноним
  • 17-02-2017
If your answer is how much are those 30 bottles of water, then it will be 144 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

i'll upvote!! Consider the sequence 2, 5, 10, 17, ... What is the value of a2? 2 5 10 17
How do I fill out a chart for what 5 miles is equal to in kilometers?
what is the growth factor of y=34×4^x, the initial amount of y=15×3^x and the decay factor of y=17×0.2^x
If you inadvertently delete a file, you may be able to retrieve it from the
France's imperialistic manuevers focused on Indochina due to _______________.
A nail rusts when the iron in the nail reacts very slowly with oxygen to form a new substance and heat. this is an example of a(n) ________ reaction. a. fusion
Endochondral bone formation takes place in a fetus over a/an template that's eventually replaced by bone
What is the measurement of the three angles in ANT
what is the length of a rectangle whose area is 5/8 square foot and width is 2 and one half feet?
Read the excerpt below and answer the question. I learned that to this unending torment Have been condemned the sinners of the flesh, Those who surrender reason