tyonnbrunner8
tyonnbrunner8 tyonnbrunner8
  • 21-02-2017
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price 9 gallons a 1.92 per gallon

Respuesta :

Aurzi
Aurzi Aurzi
  • 21-02-2017
This is easy you don't have to do much
Here:
To find the total price all you have to do is multiply 1.92 by 9. 
Your answer should come out to $17.28
Anything other than that is wrong :)
If this helps plz brainlest me
If it doesn't then plz message me so we can go over it
Thank you!
Answer Link

Otras preguntas

The war Between Athens and Sparta was known as the ?
what area of the united states has warm weather during the winter
What was george washingtons favorite food?
What is the least common multiples of 4,5 and 6?
Which phrase from paragraph 13 is a technical term? a "Cornell University" b "infrasonic components" c "can be detected" d "a mile or more away"
1. Which of the following increases when the Fed makes open-market sales? A. neither currency nor reserves B. currency but not reserves C. currency and reser
PLEASE HELP!! To determine a waves' frequency, you must know the A. distance it travels. B. number of oscillations in a given period of time. C. distance bet
if workers were able to pave 1/3 of your driveway in 40 minutes if they work at same rate what portion of driveway will they pave in one hour
what is the main reason that attitude are more often revealed in spoken rather than written languages
Malevolence? a. accidental injury b. intentional harm c. beneficial action d. kind behavior