rfcredarcfa
rfcredarcfa rfcredarcfa
  • 19-03-2017
  • Mathematics
contestada

Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250. What is the cost per bag?

Respuesta :

19csterner 19csterner
  • 19-03-2017
.50 is the answer I think, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Taylor is curious to know how different types of music will impact how long it takes someone to finish their homework. She gathers a group of 12 year olds and b
a half meter ruler is pivoted at its midpoint and balances whaen a weight of 20N is placed at the 10 cm mark and a weight W is placed at the 45 cm mark on the r
Can anyone help me with my homework
36-9 divided by 9 = 3 insert parentheses to make the statement true
1.Graph the inequality on the number line ( 1st screenshot) 2. And I just want to know if the 2nd and 3rd screenshots are right if not then please tell me the c
Use your calculator to work out a) (1.8 × 10⁹) + (6.2 × 107) b) (6.4 x 10-¹¹) - (5.3 × 10-¹2) Give your answers in standard form.
Find the weighted average of the points on the line.
What are the differences between bacteria and viruses
-10 -8 -6 -4 -2 10 00 8 9 4 54 2 -2 -4 -6 op -10 2 4 9 8 00 10
Can someone please help me with this and state all the answers on the page thank you very much :))