maria4foust
maria4foust maria4foust
  • 21-03-2017
  • Mathematics
contestada

The 10-ounce jar of salsa sells for $1.95. The 24-ounce jar sells for $4.32. Which jar is the better buy?

24 ounce or 10 ounce?

Respuesta :

mpdmonster mpdmonster
  • 21-03-2017
The 24 once is a lot better.
Answer Link

Otras preguntas

Write two things you have learned about exploring space and other worlds as a result of reading and listening to “Dark They Were, and Golden-Eyed” and “Danger!
Humanism is an intellectual movement that A emphasizes prayer and the Bible. B leads to happier lives. C encourages people to learn Latin and Greek. D focuses o
Is this SAS or Not SAS?
help please quick help help help help​
explain ONE reason that people may desire to migrate away from metropolitan areas
8y=4x-32/2 slope intercept form
What method of change did Mao recommend?
what is the correct answer giving brainlist to correct answer
What is a population pyramid? A. a key piece of information commonly included in special purpose maps B. a graphic that displays a country's population broken
Tommy wants to save $1 million for retirement in 50 years. Assume he invests in a regular savings account that earns 4.8% interest annually. How much does Tommy