e4n4yincerisephiado e4n4yincerisephiado
  • 21-04-2017
  • Mathematics
contestada

Jane has $23 to spend. She buys lunch for $5.47 and a belt for $8.95. Jane then buys a necklace with the remaining money. How much does Jane spend buying the necklace?
$3.48
$8.58
$14.05
$14.42

Respuesta :

PsychrolutesMarcidus
PsychrolutesMarcidus PsychrolutesMarcidus
  • 21-04-2017
She spends 8.58 dollars on the necklace
Answer Link
mhauglie41 mhauglie41
  • 08-05-2019

Answer:

14.05

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements is true? 1. Tissues are less complex than the organs they form 2. Organs must be made of the same type of tissue 3. A group of
Which of the following waves are used to determine whether bones are broken? Microwaves Radio waves Visible light X-rays
RT is tangent to circle S at point T. If UR = 14, and ST = 8, find RT.
difference between upper class and lower class citizin
.i need some help !!!!
How did the Missouri Compromise change the political map of and balance of power in the US?
Some people have said the most important words in our Constitution are the first three words of the Preamble. These are the words, We the People. "Explain why y
To convert 45,000 inches into miles which ratio could you multiply by
Author John Steinbeck wrote "The ____ of Wrath."the answer is grapes on e2020
What occurs when information is copied from an Internet source to another computer? Transferring Uploading Downloading Pasting